Kara Kartal

"Baba Beni Okula Gönder" Kampanyasına Bağış

İNER MİSİN ÇIKAR MISIN?  17 Ocak 2010     SharePAYLAŞ

     Yazmadığım uzunca bir süre boyunca Beşiktaş önce uzun bir galibiyet serisi yakalayarak rakipleri ile arasındaki büyük puan farkını kapattı, ardından da sezon başındaki haline geri dönerek puan farkının tekrar belli oranda açılmasına göz yumdu. Dahası Türkiye Kupası'ndan da elendi.

        Tüm bunlar olup biterken aslında saha içinde değişen fazla bir şey yoktu. Geçen sezondan beri alışık olduğumuz farklı kadrolarla sahaya çıkma, istikrarsız oyuncu performansları, takımdaki genel hevessizlik ve güvensizlik aynen devam etti.

        Bir ara Bobo'nun canlanması ile toplanan puanlar, alışık olmadık şekilde Ernst'in düşüşe geçmesiyle kaybedilmeye başlandı. Nobre, Nihat, Yusuf, Tello, Serdar ve Holosko takıma katkı yapmama konusunda istikrarlılar. Bu sezonun olumlu anlamda en istikrarlı oyuncusu Ferrari'nin sakatlanması ise takımın tek üstün yönü olan savunmasını ne yazık ki son derece olumsuz etkiledi.

        Tüm bu süreç boyunca benim Mustafa Denizli'ye özellikle kızdığım üç olay yaşandı. İlki yoğun yağış altinda ağırlaşan sahada kaybedilen Bursaspor maçında, takımın isabetli uzun top atabilen ender oyuncularından İsmail'i hiç oyuna almamasıydı. Top sürmeyi seven Yusuf'u bile oyuna soktu ama İsmail'i düşünmedi.

        İkinci olay kupada kaybedilen Manisaspor maçının ikinci yarısında rakip golü atacağım diye adeta haykırırken hiçbir tedbir alınmamasıydı.

        Son olay ise bir türlü çözülemeyen Batuhan sorunu. Beşiktaş'ın en ihtiyaç duyduğu dönemde eldeki imkandan yararlanılmıyor.

        Bir de Uğur İnceman'ın kadroda gereksiz yer işgal ettiği gerçeği var. Geçen sezonun ilk yarısında Beşiktaş daha yumuşak bir orta sahaya sahipken, güçlü fiziği yüzünden Uğur'a şans tanınmasını istemiştim. Alman oyuncuların gelişinden sonra sertleşen orta sahada ise ancak yedek olabileceğini yazmıştım. Artık verilen şansları değerlendiremeyen Uğur'un takımda yedek olarak bulunmasına da gerek kalmadı. Genç Necip çok daha iyi bir alternatif.

        Yakında gerçekleşecek başkanlık seçiminden sonra artık belirsizliklerin sona ermesini ve futbolcuların elde kalan son hedefe konsantre olmalarını ümit ediyorum. Tabi takımda kalmak gibi bir istekleri varsa eğer!

TÜRKİYE KUPASI:    İBB 1 BJK /  BJK 1 KSP 3

 

 

Özel Arama

 

 

Anasayfa    Seyahat    Sinema    Beşiktaş JK    Radyo Nova    Çizgi Roman

 

Sitedeki yazılardan kaynak göstermek suretiyle alıntı yapılabilir.

facebook/KAVADARLIblog

twitter/Akaretler

youtube/KAVADARLIblog

Linkler

  KTV Canlı Yayın

  Geçmiş Yazılar

  Fotokatürler

  Ayın Fotoğrafları

  Foto Galeriler

  Fragmanlar

  Günün Manşetleri

  Sinema Dosyaları

  Beşiktaş JK Yazıları

  Gezi Notları

  Çizgi Roman Ödülleri

  Diplomalı Filmler

  Kara Kartal Günlüğü

  Klasik Müzik Yayını