Kara Kartal

"Baba Beni Okula Gönder" Kampanyasına Bağış

DENİZLİ'DEN MESAJ VAR  17 Mart 2010     SharePAYLAŞ

     Geride kalan hafta boyunca medyada bolca okuduğumuz üzere Beşiktaş, geçen sezonki performansını tekrar ederek 24. hafta sonunda yine 48 puana ulaşmayı başarmıştı. Bu hafta ise geçen sezonu iki puan aşarak 51 puanla ligimizin 3. sırasına yerleşti.

        Kongre sonrası belirginleşen ortam futbolcuların konsantrasyonlarını arttırırken, tribünleri de sakinleştirdi. Seçimin galibi Yıldırım Demirören'in önümüzdeki üç sene boyunca camia tarafından arzulandığı gibi olgun bir başkan profili çizmesini diliyorum.

        Mustafa Denizli şüphesiz ligimize en mantıklı yaklaşan teknik direktör. Takımının gardını hiç düşürmeden sonuna kadar mücadelenin içinde kalması için doğru telkinlerde bulunmasını bilecek kadar engin bir tecrübeye sahip.

        Ama elbette neticeyi getiren sahadaki futbolcuların yetenekleri oluyor. Sadece koşarak ve mücadele ederek şampiyonluk yarışının içinde kalabilirsiniz ama şampiyon olamazsınız. Beşiktaş bu sezon Tello ve Holosko'dan yeni yeni verim almaya başladı. Nihat, Nobre, Tabata, Yusuf ve Serdar Özkan'dan ise hala beklenen performans gelmiş değil. Şampiyonluk için yedek kulübesine mahkum hale gelen bu ikinci gruptaki isimlerden sadece ikisinin son haftalarda çıkış yakalaması ve skora katkıda bulunması yeterli olacaktır. Aksi taktirde bu iş oldukça zorlaşır.

        Ernst geçen sezonun gerisinde. Fink ise istikrarsız. Bu kadar çok sayıda futbolcu vasatı aşamazken takımın zirveye ortak kalabilmesi, birilerinin de normalin üstünde performans göstermiş olmaları gerektiğini düşündürüyor. Nitekim bu isimlerin başında Ekrem Dağ geliyor. Denizli'nin kanatların her yerinde dönüşümlü kullandığı Ekrem, sergilediği futbolla her türlü taktiri hak ediyor. Savunmayı geçip kanatlardan son çizgiye yaptığı bindirmelere ne yazık ki takım arkadaşları ayak uyduramıyorlar. Oysa Galatasaray'da Keita çizgiye her indiğinde ceza alanı içinde büyük bir iştahla topu bekleyen biri mutlaka oluyor.

        Ekrem dışında İbrahim Üzülmez, Rüştü, Sivok, Ferrari ve son dönemde İbrahim Toraman ellerinde avuçlarında olanı sahada vererek takımı yükleniyorlar. Bobo ise standart bir performans göstererek en azından beklentileri karşılamayı başarıyor.

        Yakında Galatasaray - Fenerbahçe meydan muharebesi yaşanacak. Sadece kaybeden değil aynı zamanda kazanan taraf için de ileriki haftalara negatif etkiler taşıyan bu derbi de Beşiktaş için önemli bir koz.

        Ligin 25. haftasında Denizli'de alınan sonuç, Denizli'nin talebelerinin şampiyonluk unvanlarını bu sezon da korumak için son saniyeye kadar savaşacakları mesajını verdi. Bu mesaj aynı zamanda Mustafa Denizli'nin tüm Türk spor kamuoyuna karşı kazanacağı yeni bir olası zaferin işaretlerini de taşıyor.

TÜRKİYE LİGİ:    DEN 0 BJK 1

 

 

Özel Arama

 

 

Anasayfa    Seyahat    Sinema    Beşiktaş JK    Radyo Nova    Çizgi Roman

 

Sitedeki yazılardan kaynak göstermek suretiyle alıntı yapılabilir.

facebook/KAVADARLIblog

twitter/Akaretler

youtube/KAVADARLIblog

Linkler

  KTV Canlı Yayın

  Geçmiş Yazılar

  Fotokatürler

  Ayın Fotoğrafları

  Foto Galeriler

  Fragmanlar

  Günün Manşetleri

  Sinema Dosyaları

  Beşiktaş JK Yazıları

  Gezi Notları

  Çizgi Roman Ödülleri

  Diplomalı Filmler

  Kara Kartal Günlüğü

  Klasik Müzik Yayını