Linkler

  KTV Canlı Yayın

  Geçmiş Yazılar

  Fotokatürler

  Ayın Fotoğrafları

  Foto Galeriler

  Fragmanlar

  Günün Manşetleri

  Sinema Dosyaları

  Beşiktaş JK Yazıları

  Gezi Notları

  Çizgi Roman Ödülleri

  Diplomalı Filmler

  Kara Kartal Günlüğü

  Klasik Müzik Yayını

facebook/KAVADARLIblog

twitter/Akaretler

youtube/KAVADARLIblog

Kara Kartal

"Baba Beni Okula Gönder" Kampanyasına Bağış

KARBON KOPYA  22 Mart 2009     SharePAYLAŞ

Beyaz     Mustafa Denizli, Gençlerbirliği ve Sivasspor maçları ile Beşiktaş'ın başında ikinci tur karşılaşmalarına başladı. Bu maçlardan alınan neticeler "tarih tekerrürden ibarettir" sözünü doğrularcasına ilk karşılaşmalardakilerle benzer oldu. Hatta yandaki enstantane bile ilk Sivasspor maçından sonra kullandığım fotoğraftakinin bir benzeri. Temennim bundan sonrasının ligin ilk yarısına oranla çok daha iyi devam etmesi.

        Ligin 8. haftasında İstanbul'da oynanan ve yine Sivasspor'un golüne kısa sürede karşılık verilerek alınan beraberlikten sonra, Beşiktaş puan tablosunda Trabzonspor'un 1, Sivasspor'un 3, Galatasaray'ın 4, Fenerbahçe'nin ise 6 puan önünde lider durumdaydı. İlk yarı sonunda ise kendini tüm rakiplerinin gerisinde 6. sırada bulmuştu.

        Ligin 25. haftasının sonuna geldiğimizde yine benzer bir tablo ile karşı karşıyayız. Zorlu maçlar başladı. Umarım bu defa daha iyi neticeler alınır ve ligin ilk yarısındaki gibi bir gerileme yaşanmaz.

        Tabi bu kez daha ümitli olmak için önemli bir neden var. Geçen defa Denizli yeni göreve gelmişti ve takımın mevcut oyun düzenini değiştirmeye çalışıyordu. Değişimler sancılı olabilir, normaldir.

        Beşiktaş, Sivasspor maçında her şeyini sahaya koymadı. Sanki liderlik koltuğuna oturmak için daha ileriki bir haftayı kendine hedef seçmiş gibiydi. Denizli şampiyonluk hesaplarında zamanlı ve yerinde puan kayıplarını her zaman göz önüne alır. Önemli olan ligin sonunda ortaya çıkacak puan tablosudur.

        Saha içine bakacak olunursa, defansın yeniden toparlandığını söylenebilir. Yine de iki hususa dikkat edilmeli. İlki orta sahada Sivok'un çok sayıda kritik top kaybı ile oynaması. İkincisi ise Zapotochny'nin bazı maçlarda erken sarı kart görmesi. Ligde son düzlüğe girerken, su testisi kırılmadan tedbir almakta fayda var.

TÜRKİYE LİGİ:    GB 0 BJK 3  /  BJK 1 SİVAS 1

 

 

HAKİKİ Mİ, YALANCI MI?  8 Mart 2009     SharePAYLAŞ

     Beşiktaş'ta mart başından beri bahar havası esiyor. Ligde ve kupada üst üste alınan üç galibiyet herkesin yüzünü güldürdü. Ama önemli olan yükselen moralleri sıradaki daha zorlu maçlara olumlu yansıtabilmek. Gerçekçi olmak gerekirse Beşiktaş'ın ligde aldığı galibiyetler yine mütevazı rakiplere karşıydı.

        Yine de İstanbul Büyükşehir Belediyespor olsun, Hacettepe olsun genç kadroları sayesinde 90 dakika boyunca mücadeleyi bırakmayan bir yapıya ve enerjiye sahipler. Oyun iştahları ve yüksek konsantrasyonları sayesinde rehavete kapılıp da biraz gevşeyen rakiplerini hiç affetmiyorlar. Kupadaki rakip Ankaraspor ise eksik kadrosu ile hücumda etkisiz kaldı ve Beşiktaş'a karşı direnmekte zorlandı. Her şeye rağmen elbette bu maçların kayıpsız atlatılması çok önemliydi.

        Sevindirici olan Beşiktaş'ın yeniden gol atma alışkanlığına kavuşması. Üç maçta atılan 8 golün 6 farklı oyuncu arasında paylaşılması ve Ankaraspor maçında yedekten giren oyuncuların da skora katkıda bulunmaları güzel gelişmeler. Ama bu maçlarda yenilen 5 gol son dönem ortalamasının oldukça üzerinde. Bunda, Toraman dışındaki isimlerin savunmada dönüşümlü yer almaları da rol oynamış olabilir. Defans oyuncularında devamlılık birbirleriyle anlaşma açısından her zaman önemlidir. Beşiktaş'ta son üç maçta savunma bakımından övülebilecek tek olumlu nokta, yedek kaleci Hakan Arıkan'ın performansıydı

        Yaşanmakta olan baharın hakiki mi yoksa yalancı mı olduğunun anlaşılacağı bir döneme giriliyor. Eğer hakiki ise zorlu rakiplere karşı da ihtiyaç duyulan skorlar alınabilecek, yok eğer yalancı ise acı gerçeklerle bir kez daha yüzleşilecek. Dileğimiz bu kez baharın uzun sürmesi ve sonunda şampiyonluğa bağlanması.

TÜRKİYE LİGİ:    BJK 2 İBB 1  /  HAT 2 BJK 3

TÜRKİYE KUPASI:    ANK 1 BJK 3

 

 

Özel Arama

 

 

Anasayfa    Seyahat    Sinema    Beşiktaş JK    Radyo Nova    Çizgi Roman

 

Sitedeki yazılardan kaynak göstermek suretiyle alıntı yapılabilir.