Kara Kartal

"Baba Beni Okula Gönder" Kampanyasına Bağış

BEKLEEE...  9 Nisan 2009     SharePAYLAŞ

     Kahramanlık hikayelerini seven Türk halkının favori filmlerinden Cesur Yürek'in (Braveheart) meşhur sahnelerinden birinde, Mel Gibson'ın canlandırdığı William Wallace İngiliz süvarilerinin saldırısı karşısında ordusuna "Bekle" komutuyla soğukkanlı olmayı telkin eder ve ellerindeki kazıkları sabırla son ana kadar kaldırtmaz. Benzer şekilde "Gözlerinin akını görmeden ateş etmeyin" komutuna çizgi romanlarda sıkça rastlanır. Beşiktaş'ın liderlik fırsatını her seferinde biraz daha sonraya ertelemesi akıllara işte bu iki örneği getiriyor. Hamleyi daha iyi bir zamanlama ile gerçekleştirebilmek için sonraya erteleme durumu.

        Beşiktaş'ın geride kalan iki haftada önce 10 kişi kalan Kayserispor'u yenmiş, ardından da Kocaelispor'a karşı tartışmalı bir penaltı kazanmış olmasından dolayı, ligimizin aritmetiği gereği Bursaspor maçında aleyhine bir kararla yüzleşmesi kuvvetle muhtemeldi. Maça ters kararlar verme potansiyeli yüksek bir hakem olan Deniz Çoban'ın atanması da, Beşiktaşlı oyuncuların ekstra kontrollü davranmaları için önemli bir nedendi. Ne yazık ki en tecrübeli isimlerden Toraman gereğini yapamadı. Geçen sene İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında Bobo'nun takımı eksik bırakmasının belki de bir şampiyonluğa mal olduğu oyuncular tarafından çabuk unutulmuşa benziyor.

        Bursaspor maçının ilk yarısında sahada çok kötü bir Beşiktaş vardı. Tribünlerin heyecanını paylaşmaktan uzak oyuncular rakiplerini adeta seyrettiler. Şansları yaver gitti de ilk 45 dakikayı gol yemeden tamamlayabildiler. Bursaspor'un da kazanmak için oynayan, hedef sahibi bir takım olması Beşiktaş'ın işine yaradı. Beşiktaş eksik kalmasına rağmen, açık oynayan rakibine karşı ikinci yarıda çok net fırsatlar yakaladı. Doğru değişikliklerin yanı sıra Ernst ve Gökhan Zan'ın başarılı performansları takımı oyuna ortak etti. Şu bir gerçek ki ligin devre arasında transfer edilen Ernst ve Yusuf olmasalar Beşiktaş su sıralar şampiyonluk yarışında çok gerilerde kalmış olurdu.

        Bursaspor ilk on birinde birkaç ay önce Beşiktaş yedek kulübesinde oturan iki oyuncu yer alıyordu. İki takım arasındaki kalite farkına iyi bir örnek. Ayrıca yeşil beyazlılar yüksek motivasyonla başladıkları maçta enerjilerini çabuk tükettiler. Beşiktaş tüm maçlarında övgüye değer bir fizik kondüsyon üstünlüğü sergiliyor. Artık kalan az sayıda haftada ilk yarıların ziyan edilmediği bir oyun anlayışı benimsenmeli.

        Hedefe çok az kaldı. Beşiktaş dudaklarında bir Orhan Veli şiiri, liderliği sabırla bekliyor: "Öyle bir zamanda gel ki vazgeçmek mümkün olmasın."

TÜRKİYE LİGİ:    BJK 0 BURSA 0

 

 

Özel Arama

 

 

Anasayfa    Seyahat    Sinema    Beşiktaş JK    Radyo Nova    Çizgi Roman

 

Sitedeki yazılardan kaynak göstermek suretiyle alıntı yapılabilir.

facebook/KAVADARLIblog

twitter/Akaretler

youtube/KAVADARLIblog