Kara Kartal

"Baba Beni Okula Gönder" Kampanyasına Bağış

... VE YUSUF  18 Ocak 2009     SharePAYLAŞ

     Afişleri yakından inceleyecek kadar sinema düşkünü olanlar bilirler, bir filmde kıdemli bir oyuncu kısa bile olsa önemli bir rol üstleniyorsa adı oyunculara ayrılan kısmın en sonunda "ve ..." şeklinde yer alır. O üstadın beyazperdede göründüğü süre bazen toplasanız bir dakikayı geçmez ama yine de filme damgasını vurup, belleklere kazınır. Aynı hiyerarşiyi futbolumuza uyarlarsak Yusuf Şimşek, adı kadroda özel bir şekilde en sona yazılacak futbolcuların başta gelenlerinden olur.

        Bazı Beşiktaş taraftarları son yıllarda takıma alınan çok sayıda Fenerbahçe geçmişli oyuncudan rahatsız oldukları ve Aydın gibi genç bir isim takas olarak kullanılmak istendiği için bu transfere tepkili gösterdiler. Fakat benim kendilerine önerim futbolseverler olarak Sergen'den sonra ilk defa özel bir yeteneği izlemenin tadını çıkarmaları. Yusuf büyük bir camiadan ayrıldıktan sonra kendini bırakmayarak resital vermeye gittiği takımlarda devam etti. Hem de İstanbul döneminden daha büyük bir ciddiyetle. İşte bu yüzden, ülkemizde pek çok oyuncunun emekliye ayrıldığı yaşta hak ederek ikinci defa büyük bir camiaya transfer olmayı başardı.

        Yusuf sanırım eline geçen bu son büyük şansı iyi değerlendirerek sahip olduğu tecrübeyi ve yeteneği sahaya Delgado gibi numunelik değil, elinde avucunda ne varsa sonuna kadar yansıtacaktır. Beşiktaş işi bitmiş bir futbolcu değil Milli Takım oyuncusu transfer etmiştir.

        Yaş olayı da önemli değil çünkü Beşiktaş'ın hedefi bu sene kesin şampiyonluk. Bu şampiyonluğu Aydın getiremeyecekti. Tabi ki kendisinin kiralık olarak verilmesi ve gerçekten iyi bir performans sergilerse yuvasına dönmesi tercih sebebi olurdu. Ama antrenmanlardaki performansı Mustafa Denizli'yi tatmin etmemiş olacak ki, bonservisi ile gitmesi yolu tercih edildi. Onun da yapması gereken Yusuf gibi gittiği yerlerde parlayarak tekrar geri dönmek olmalıdır.

        Artık olan oldu ve piyonlar feda edilerek vezir alındı. Şimdi istediğini vezir, istediğini rezil eden Beşiktaş taraftarı Yusuf'a kucak açmalı ve onu sahada motive etmeli. Özlenen şampiyonluk için pozitif bir atmosfer yaratmak şart.

 

 

Özel Arama

 

 

Anasayfa    Seyahat    Sinema    Beşiktaş JK    Radyo Nova    Çizgi Roman

 

Sitedeki yazılardan kaynak göstermek suretiyle alıntı yapılabilir.

facebook/KAVADARLIblog

twitter/Akaretler

youtube/KAVADARLIblog