Kara Kartal


 

"Baba Beni Okula Gönder" Kampanyasına Bağış

FİYASKO  29 Kasım 2008     SharePAYLAŞ

     Kasım ayının Beşiktaş için neticesi fiyaskodur. Zorluk derecesi ortanın biraz üstü hiçbir lig maçını kazanmayı başaramamış, kolay maçları da sıkıntılı şekilde atlatmıştır. Bütün bir ay boyunca olumlu bir şey yazmak için hep bir sonraki maçı bekledim ama en sonunda Fenerbahçe maçında sergilenen can sıkıcı ve sinir bozucu futbola şahit oldum. Beşiktaş yine ancak orta sıra bir takım kadar futbol oynadı.

        Lucescu olmayınca Mustafa Denizli ile anlaşan yönetimin tutarsızlığını eleştirmiştim. Fakat görüyoruz ki Denizli eskisi gibi hücum futbolu sevdalısı değil, aksine aynı Lucescu gibi emniyetli futbola sarılan bir mantaliteye bürünmüş. Hem de Beşiktaş'ın mevcut kadrosu o şekilde maç kazanmaya hiç de müsait olmamasına rağmen. Lucescu zamanındaki kadroda ayağına gelen pozisyonu affetmeyen Sergen, İlhan, Nouma, Tümer, Pancu hatta Ronaldo gibi usta oyuncular vardı. Şimdiki kadronun ise bir gol atması için üç çok net gol pozisyonuna girmesi, bir net gol pozisyonu yaratmak için de en az üç kere rakip kaleye yüklenmesi gerekiyor. Denizli maç sonrası röportajında yenilen ilk gole karşı alınan savunma tedbirini anlatmak için "hafta içi benzer pozisyonda 50 defa korner çalıştık bir kere gol olmadı" diyerek zaten madalyonun diğer ucundaki zaafiyeti farkında olmadan dile getirdi. Kısacası Beşiktaş'ın sürekli olarak rakibine bastırması ve sahada hiçbir dakikayı boşa harcamaması şart. Zaten tüm tedbirlere rağmen gol yemesi engellenemeyen bir takıma sabırlı futbol oynatmak zaman israfından başka bir işe yaramıyor. Bütün ay boyunca sadece bir kere "tutan" taktikte ısrar edilmemeli.

        Denizli geldiğinden beri Gökhan Zan'a takımda bir yer açıldı. Bunun neticesinde de Sivok orta sahaya kaydırıldığı için takım kadrosundan iş gören bir oyuncu yedek kalmaya başladı. Bobo ve Uğur gittikçe daha az oynuyorlar. Batuhan formayı unuttu. Kasım ayı boyunca alınan tek önemli galibiyet olan Trabzonspor maçında Uğur'un oynamasına rağmen, Beşiktaş'a verecek hiçbir şeyi kalmayan Cisse ile Fenerbahçe maçına çıkılması hatalı tercihtir. Kötü oynayan ve sarı kartı olan Cisse'nin daha otuzuncu dakikada oyundan çıkarılmaması ise sadece teknik direktörün inadı olarak değerlendirilebilir. Oyundan çıkarılan isimlerin Ekrem ve Nobre gibi maçtaki en faydalı oyuncular olmaları da kafaları karıştırdı. Şampiyonluğa aç bir takımın vasat bir Fenerbahçe'ye karşı oynayacağı futbol asla böyle olmamalıydı. Bu futbol zihniyeti Denizli'ye yakışmadı.

TÜRKİYE LİGİ:    FB 2 BJK 1

 

 

Özel Arama

 

 

Anasayfa    Seyahat    Sinema    Beşiktaş JK    Radyo Nova    Çizgi Roman

 

Sitedeki yazılardan kaynak göstermek suretiyle alıntı yapılabilir.