Kara Kartal

"Baba Beni Okula Gönder" Kampanyasına Bağış

AĞIZ TADIYLA  21 Nisan 2011     SharePAYLAŞ

     Dün akşam Gaziantep Kamil Ocak Stadı'nın numaralı tribününde yerimizi aldık ve Beşiktaş'ın elinde avucunda kalan son hedefe doğru ilerleyişine canlı tanıklık ettik. Ne yazık ki bu ilerleyiş arzu edilen coşku ve şevk seviyesine sahip değildi. Maçın başında yenen golle başlayan tedirginlik, rakibin hediye ettiği penaltı sayesinde sona erdi. İlk maçtaki 3-0'lık skor avantajı nedeniyle geriye kalan dakikalarda heyecansız bir mücadeleye şahit olduk. Yine de her iki takımda da yetenekli ayaklar olması en azından anlık futbol güzellikleri izlememizi sağladı.

        Tolunay Kafkas maçtan önce Neuchatel hatırlatması yapmıştı. Unuttuğu nokta ise Türk futbol tarihinde bir tane Neuchatel zaferine karşılık, onlarca hayal kırıklığının yer olmasıydı. Neuchatel'i tekrarlama parolasıyla sahaya çıkıp ilk yarıda yediği golle havluyu atan nice hüzünlü macera yaşadı takımlarımız. Nitekim Gaziantepspor adına dün gece yaşanan da aynı senaryo oldu. Erken gelen golden sonra buldukları mutlak gol pozisyonları Beşiktaş için tehlike çanları çaldırıyordu. Ama bu tip maçlarda yapılabilecek en kötü şeyi yaptılar ve bir türlü oyun tutturamayan tedirgin rakiplerine harika bir hediye verdiler. Yani kendi kendilerini bitirdiler.

        Beşiktaş Guti'nin yokluğunda ilk yarı boyunca ciddi sıkıntılar yaşadı. Arkadaşları pasları tam önümüzdeki çizgide oynayan Quaresma'nın hep arkasına attılar. Dolayısıyla Q7 topla buluştuğunda yüzünü rakip kaleye dönene kadar Gaziantepspor'un tatlı sert oynayan savunmacıları gelip kendisine müdahale ettiler. Nitekim ikinci yarıda İsmail'in güzel bir hareketle koşu yoluna attığı pası iyi değerlendiren yıldız futbolcu vatandaşı Almeida'ya golü attırdı. Bu organizasyon 90 dakika boyunca daha sık tekrarlanmalı.

        Toraman'ın isteyip de kırmızı kart görememesini nasıl açıklayabiliriz bilemiyorum. Yine de bu sezonki performansına baktığımızda final maçında oynayamayacak olmasının büyük bir eksiklik yaratmayacağını söyleyebilirim.

        Şimdi tüm camianın uzun süredir tek hedef olarak konsantre olduğu final maçı var sırada. Avrupa'ya vize almak için son şans. Üstelik ligde oldum olası geçit vermeyen zorlu bir rakibe karşı. Yani bu maçta herhangi bir nedenle motivasyonsuzluk söz konusu bile değil. Sevdikleri bu kadronun bir kupa kaldırırkenki fotoğrafını görmeleri, taraftarların tüm kötü neticeleri unutmalarına yetecektir.

TÜRKİYE KUPASI:    G.ANT 2 BJK 2

 

 

Özel Arama

 

 

Anasayfa    Seyahat    Sinema    Beşiktaş JK    Radyo Nova    Çizgi Roman

 

Sitedeki yazılardan kaynak göstermek suretiyle alıntı yapılabilir.

facebook/KAVADARLIblog

twitter/Akaretler

youtube/KAVADARLIblog