Linkler

  KTV Canlı Yayın

  Geçmiş Yazılar

  Fotokatürler

  Ayın Fotoğrafları

  Foto Galeriler

  Fragmanlar

  Günün Manşetleri

  Sinema Dosyaları

  Beşiktaş JK Yazıları

  Gezi Notları

  Çizgi Roman Ödülleri

  Diplomalı Filmler

  Kara Kartal Günlüğü

  Klasik Müzik Yayını

facebook/KAVADARLIblog

twitter/Akaretler

youtube/KAVADARLIblog

Beşiktaş JK

"Baba Beni Okula Gönder" Kampanyasına Bağış

BU SON OLSUN  29 Mayıs 2013      SharePAYLAŞ

     Bir sezon daha geride kaldı. Feda sloganı ve düşük beklentilerle başlayan sezonda, son saniye golüyle gelen Fenerbahçe galibiyeti şampiyonluk umutlarını arttırsa da ne yazık ki sonrası pek de istenildiği gibi gelmedi. Yine de genç oyuncuların performansıyla gelen lig üçüncülüğü ve UEFA ligine bir ön eleme maçıyla girebilme şansının yakalanması küçümsenmemeli. Zaten başkan da teknik direktörün başarılı bir sezon geçirdiğini belirtti. Belirtti ama yolları da ayırdı. Üstelik yolları ayırırken de Samet Aybaba'ya hak ettiği tazminatı vermek için bir ödeme planı yaptı. Peki ama futbolcularından ısrarla ücretlerinde fedakarlık talep eden yönetimin 1,5 milyon lirayı aşan bir bedeli tazminat olarak ödeme lüksü ve hakkı var mı? Her şeyden önce sorulması gereken soru şu: Doğru bir başkanlık vizyonuna sahip olduğuna inandığım Fikret Orman neden Samet Aybaba ile 2+2 yıllık mukavele yaptı?

 

        Beşiktaş sezonu şampiyon olarak tamamlasaydı sanki Aybaba'ya Avrupa'dan teklif mi yağacaktı? Yurt içinde başka bir takıma gitmesi zaten söz konusu bile olamazdı. Bu durumda uzun mukavele muhtemelen teknik direktörün futbolcular karşısındaki otoritesine katkıda bulunması için imzalanmıştı. Beşiktaş yönetimi tek sezon için anlaşılan bir hocanın yeterince ciddiye alınmamasından çekinmiş olmalıydı. Yani başkan ve yönetim kendi oyuncularının profesyonelliğine güvenememişlerdi. İşte o güvensizlik bugün Beşiktaş'ın kasasından çok ihtiyaç duyduğu paraların çıkmasına neden oldu.

 

        Ben, haklı endişelerden kaynaklansa bile Beşiktaş'ı yönetenlerin kararlarını bu tür ucuz taktiklerle almalarına karşıyım. Doğru olan, kulübün parasını ve imajını çarçur edecek hamlelere imza atmak yerine profesyonel zihniyetin en tepeden başlayarak futbolculara kadar ulaşmasını sağlamak için çalışmaktır. Bu noktada, Önder Özen ile anlaşılmasını çok olumlu bulduğumu belirtmek isterim. Umarım yıllardır özlemini çektiğimiz profesyonel yönetim anlayışı Özen ile birlikte başlayan yeni dönemde her geçen gün kulübe biraz daha yerleşir. Yaklaşan seçimde oyum Fikret Orman ve kuracağı yeni yönetime olacak.

 

 

Özel Arama

 

 

Anasayfa    Seyahat    Sinema    Beşiktaş JK    Radyo Nova    Çizgi Roman

 

Sitedeki yazılardan kaynak göstermek suretiyle alıntı yapılabilir.