"Baba Beni Okula Gönder" Kampanyasına Bağış

KAVADARLI Künye

facebook/KAVADARLIblog

twitter/KAVADARLIblog

youtube/KAVADARLIblog

Linkler

  KTV Canlı Yayın

  Geçmiş Yazılar

  Fotokatürler

  Ayın Fotoğrafları

  Foto Galeriler

  Fragmanlar

  Günün Manşetleri

  Sinema Dosyaları

  Beşiktaş JK Yazıları

  Gezi Notları

  Çizgi Roman Ödülleri

  Diplomalı Filmler

  Kara Kartal Günlüğü

  Klasik Müzik Yayını

 

EN İMKANSIZI  24 Haziran 2009     SharePAYLAŞ

Beyaz     Bazen imkansız şeyler isterim.

        Mesela sevgilimle beraber unutulmaz bir film müziğinin yan yana iki notası olmak isterim.

        William Wallace'ın bir gece vakti göl kıyısında sevgilisiyle gizlice evlendiği sahnedeki James Horner ya da Spartaküs'ün sevgilisiyle çimlerde yuvarlandığı sahnedeki Alex North bestesinin el ele iki notası olsak. Onlar tam öpüşürken sıramız gelse, biz çalsak.

        Mesela sevgilimle beraber bir çizgi romanda yer almak isterim.

        Gallieno Ferri'nin çizdiği bir macerada Zagor ve Çiko'yu çiftlik evlerinde ağırlayan bir çift olarak görünsek. Yoldan çıkmış bir grup kızılderilinin ani saldırısını el birliğiyle sağ salim savuştursak. Ya da Roberto Diso bizi Amazonlar'da gezi için Mister No'nun uçağını kiralamış bir çift olarak çizse. Bir anda karşımızda beliren fırtınanın içinden savrula savrula geçip kurtulsak. Veya Alfredo Castelli'nin yazdığı bir hikayede Martin Mystere ile sonu Atlantis'e bağlanan gizem dolu bir maceraya atılsak.

        Mesela sevgilimle kolaj bir şehirde buluşmak isterim.

        Bir gece vakti Karl Köprüsü üzerinden Tuna Nehri'ni geçerken Big Ben'e bakıp zamanı kontrol etsem ve tepesinde Partenon Tapınağı'nın gözüktüğü karşı kıyıda, Kırmızı Değirmen'in ışıklarıyla aydınlanan bir sokaktaki Aşk Çeşmesi'nin önünde bekleyen sevgilime kavuşsam. Beraber gondola binsek ve Eski Köprü'nün altından geçerek Dolmabahçe Sarayı'na yanaşsak.

        Mesela sevgilimle hayatımızı ülkemizde geçirelim isterim.

        Çalışarak hakkımızı alsak, bir aile kursak ve hiçbir gelecek kaygısı hissetmeden güvenli ve sağlıklı bir ortamda çocuklarımızı yetiştirsek.

        Eh! Bir Türk için en imkansızı ne yazık ki bu sonuncusu işte.

Yazıcı dostu versiyon

 

BAŞBAKANIN BİR PARTİSİ VAR  3 Haziran 2009     SharePAYLAŞ

Beyaz     Kanun-kural dinlemeden kafasına eseni yapan, sonra da bu keyfiyeti "ezber bozmak" diye nitelendiren başbakan yine bize kızdı. Partisinin kısaltılmış adını, zamanında dilbilgisi kurallarını hiçe sayarak belirlediği şekilde söylemeyen kişileri edep dışı davranmakla itham etti:

        "AKP diyenler, ne yazık ki demokratik noktadaki etik kurallara uymadan siyasi etiği hiçe sayarak bunu edep dışı söylemektedirler, bu kadar açık ve ağır söylüyorum."

        Hiç kusura bakmasın ama kendisi öyle istediği için göz göre göre yanlış yapamam. Türk Dil Kurumu'na göre öyle bir kısaltma yöntemi mevcut değil. Söylenmesi istenen haliyle kısaltma olmaktan çıkıp, tamamen yeni bir parti ismi haline geliyor. Faydası olacağını bilsem, kendisine imla kılavuzu okumasını tavsiye ederdim. Ama büyük ihtimalle bu girişimim önce Türk Dil Kurumu idaresinin, ardından da dilbilgisi kurallarının değiştirilmesi ile neticelenirdi.

        Kimin dindar olup, kimin olmadığına karar verme aşamasını geçen başbakan ve çalışma arkadaşları çerçeveyi genişleterek edep sahibi olmayanları da kendi dayanaksız kriterlerine göre tayin etmeye başladılar. Türkiye'nin son 7 yılına şahitlik eden ve başbakanın demeçlerine kulak misafiri olan herkes kendisinin edepli üslubundan haberdar.

        Herkes haberdar olmasına haberdar ama yine de bu çağrıya anında uyanlar oldu. İşte Hürriyet'in internet sitesinden iki link. İlki dün yayınlanan bir haber, ikincisi ise bugün:

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=11782252&tarih=2009-06-02

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11789505.asp?gid=229

        Ben kendi adıma en iyi çözümü buldum. Bundan sonra "başbakanın partisi" tanımlamasını kullanacağım. Zaten içerik olarak da en doğrusu bu. Seçim dönemlerinden önce eline kalemi kağıdı alıp kimin kaçıncı sırada milletvekili adayı olacağını; kimin hangi ilde belediye başkanlığı için yarışacağını tamamen kendisi belirlediğine göre, bu parti ona ait demektir. Üstelik bir yandan bütün bunları yaparken, diğer yandan da demokrat olduğunu iddia etmektedir. İnanmayan varsa edepsizdir!

        Başbakanın bir partisi var.

        Partisinde vekilleri var...

Yazıcı dostu versiyon

 

 

 

 

Özel Arama

 

 

 

Anasayfa    Seyahat    Sinema    Beşiktaş JK    Radyo Nova    Çizgi Roman

 

Sitedeki yazılardan kaynak göstermek suretiyle alıntı yapılabilir.

Footer